דיני לשון הרע בסכסוך גירושין

דיני לשון הרע בסכסוך גירושין

תהליכי גירושין, לעיתים רבות, רווים בכעסים ובמתחים, שהרי יחסיהם של בני הזוג עלו על שרטון. הדבר משפיע רבות על אופן התנהלות הליך הגירושין  ולא פעם אנו נתקלים בסיטואציות אשר יכולות להוות עילה להגשת תביעה על הוצאת דיבה על פי חוק איסור לשון הרע

לשון הרע מוגדרת בסעיף 1 לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965, כדבר אשר פרסומו אשר עלול להשפיל, לבזות, להעליב, או לפגוע באדם בעיני הציבור.
החוק אוסר על פרסום לשון הרע ומגדיר אותו כעוולה נזיקית, ואף כעבירה פלילית בנסיבות מסויימות.
מי שפרסם לשון הרע בניגוד לחוק עלול לשלם לנפגע פיצויים כספיים משני סוגים: (א) פיצוי בכפוף להוכחת נזק, ללא הגבלה בסכום, כאמור בסעיף 7 לחוק, (ב) פיצוי ללא הוכחת נזק, עד לסך של 50,000 ₪, ואף עד לסך של 100,000 ₪ במידה והוכחה כוונה לפגוע, כאמור בסעיף 7א לחוק.
על מנת שהביטוי המבזה אכן יוכר כפרסום לשון הרע, עליו להיעשות בעל פה, בכתב, בצליל, וכדומה, וכן עליו להגיע לאדם אחד נוסף זולת הנפגע, מושא הפרסום, כאמור בסעיף 2 לחוק.
לפיכך, במידה והביטוי המבזה נאמר למשל, בשיחה סגורה בין המפרסם לנפגע בלבד אין המדובר בפרסום לשון הרע.
בנוסף, השאלה האם הביטוי הינו אכן מבזה ופוגע תיבחן באופן אובייקטיבי, על פי מבחן האדם הסביר, ולא באופן סובייקטיבי, על פי הרגישות הספציפית של הנפגע מושא הפרסום.

דוגמא להליך דיני לשון הרע בסכסוך גירושין ניתן למצוא ב- תמ"ש 25732-07-18 בבית משפט לענייני משפחה בראשון לציון בפני כבוד השופטת מירית פולוס אשר נדונה תובענה של בת זוג נגד אשתו לשעבר של בעלה

עורך דין הסכמי גירושין

 מחפשים עו"ד משפחה באיזור הקריות? לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות עם עו"ד קובי גל צרו קשר 050-521-3382

אנו כאן בשבילכם,

עו"ד קובי גל