ידועים בציבור

מיהו ידוע בציבור

הגדרת ידועים בציבור מאפשרת לבני זוג זכויות וחובות של זוגות נשואים על בני זוג שאינם מעוניינים, או אינם יכולים, להינשא על-פי חוק או על פי ההלכה הדתית.

בהיעדר הליך לנישואין אזרחיים בישראל קיימות חלופות לנישואין בטקס שונה.

זכויות ידוע בציבור

הכרה כידועים בציבור מקנה לבני הזוג חלק גדול מהזכויות שלהן זכאים זוגות נשואים ובפועל מעמדם של הידועים בציבור הולך ומשתווה בשנים האחרונות לזה של זוגות נשואים אף על פי שמעמדם עדיין אינו זהה לחלוטין לזה של זוגות נשואים.

​תעודת ידוע בציבור

במקרים מסוימים תעודת זוגיות מטעם ארגון "משפחה חדשה" או תעודת חיים משותפים מטעם ארגון "הויה" או תעודת חופה וזוגיות מטעם התנועה הרפורמית עשויה לשמש ראיה לכך שמדובר בידועים בציבור .

רישום ידוע בציבור

זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים מחוץ לישראל זכאים להירשם כנשואים במרשם האוכלוסין ואינם נחשבים כידועים בציבור, ולכן בפועל חלות עליהם הזכויות והחובות החלות על זוגות שנישאו לפי הדין הדתי בישראל.

מעמד ידוע בציבור

מעמד של ידועים בציבור אינו תלוי רק בטקס כזה או אחר או בהכרת בני הזוג עצמם ככאלה ויכול שלאחר זמן קצר יחסית של חיים משותפים הם יוכרו על ידי הערכאות השיפוטיות כיד"צים.

בני זוג עשויים להיות מוכרים כידועים בציבור, גם אם לא התקיימו חלק ממאפייניו המקובלים של קשר זוגי, כמו יחסי אישות ונאמנות הדדית, מגורים משותפים קבועים.

כאמור לידצ"ים קיימות זכויות רבות בהם זכויות כלכליות, זכויות הוריות ואימוץ ילדים וכן זכויות וחובות בעת פרידה, ירושה וכיו"ב לכן רצוי להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת למצות את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

 לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות עם עו"ד קובי גל – עורך דין לענייני משפחה בקריות צרו קשר 050-521-3382

** האתר והמידע בו אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או כל ייעוץ מסוג שהוא.