צוואות וירושות

משרד עו"ד קובי גל עוסק בעריכת צוואות וירושות תוך הקפדה דקדקנית על שמירת רצונו האמיתי של המצווה.

החוק מגדיר ארבעה סוגי צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה "שכיב מרע", על ידי אדם שנמצא לקראת סוף ימיו.

המשרד עוסק בהגשת בקשות לצו קיום צוואה או לצו ירושה באין צוואה, דבר המאפשר ליורשים על פי צוואה או על פי דין, לקבל את עיזבון המנוח על פי הצוואה או חלוקתו ליורשים כדין.

ניתן להגיש את הבקשות באופן עצמאי אולם מומלץ להיעזר בשרותי משרד עו"ד המתמחה בתחום שכן לרוב המדובר ברכוש וממון רב שטיפול מקצועי בסוגיה עשוי להניב ללקוח את התוצאות הרצויות והחשוב מכל, קיום רצונו האמיתי של המנוח.

צו קיום צוואה

במידה והמנוח הותיר אחריו צוואה, בה ציווה לך חלק מעיזבונו, נדרש להגיש בקשה לצו קיום צוואה על מנת לקיים את רצונו של המנוח. הבקשה תוגש לרשם לענייני ירושה, ולאחר שתאושר על ידו וככל שלא יהיו מתנגדים ינתן צו קיום לצוואה.

את הבקשה לצו קיום צוואה יכולים להגיש היורשים או חלקם הרשומים בצוואה וכן כל אדם המעוניין בדבר.

חשוב לציין כי כל מי שאוחז בידו צוואה חייב על פי חוק להציגה לרשם הירושות עם פטירת המנוח.

צו ירושה

כאשר המנוח לא מותיר אחריו צוואה נקבעת זהות היורשים על פי דין.

על מנת לקבל צו ירושה, יש להגיש לרשם לענייני ירושה או לאחד מבתי הדין הרבניים בקשה למתן צו ירושה ולצרף לה את המסמכים כגון תעודת הפטירה של המנוח, הודעות ליורשים נוספים בדבר הגשת הבקשה וכיו"ב. ככל שלא תהינה התנגדויות למתן הצו מצד יורשים נוספים או מצד אוחז בצוואה, יאשר הרשם את מתן הצו.

התנגדות לצו קיום צוואה או למתן צו ירושה

להגשת התנגדות לצו קיום צוואה ו/או לצו ירושה עילות רבות. על מנת להגיש התנגדות ולהתמודד מול המבקשים בבית המשפט מומלץ להיעזר בשרותי משרד עורכי דין המתמחים בתחום.

לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות צרו קשר ב-050-521-3382

** האתר והמידע בו אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או כל ייעוץ מסוג שהוא.