לשון הרע, משפחה ומדיה חברתית

לשון הרע, משפחה ומדיה חברתית

לשון הרע, על פי סעיף 1 לחוק איסור לשון הרע, הינה דבר שפרסומו עלול להשפיל, לבזות, להעליב, או לפגוע באדם. נדרש כי הפרסום יגיע לידי אדם אחד נוסף למושא הפרסום בכדי שייחשב פרסום מכיוון שאם יישאר במסגרתה של מערכת היחסים בין המפרסם והנפגע לא ייחשב  הדבר לפרסום על פי החוק.

למרבה הצער, לעתים קרובות, תהליכי גירושין רוויים בסערת רוחות. בני הזוג ולעתים גם בליווי קרוביהם ובני משפחתם, מסתערים אחד על השני חמושים במילים קשות אשר נועדו לפגוע ולשתק את הצד השני.

ככלל, לפי סעיף 3 לחוק בית המשפט לענייני משפחה, רק לבית המשפט לענייני משפחה ישנה סמכות לדון בתביעות שבין בני משפחה. על כן, ככלל תביעת לשון הרע אשר תוגש בגינם של דברים שנאמרו בין בני משפחה יתבררו בבית המשפט לענייני משפחה.

עילת תביעה בלשון הרע מתגבשת כנגד אחד מבני הזוג בכל מקרה שבו בן או בת הזוג מפרסמים את דברי לשון הרע (דיבה) בפני צדדים שלישיים ( לדוגמא ברשתות חברתיות, בפני שכנים, עוברי אורח, לקוחות, בני משפחה, וכד'). ולרוב בפייסבוק.

דוגמא בה בית משפט לענייני משפחה בנצרת דן בתביעה הדנה בבני זוג פירסמו בפייסבוק פרסומים קשים ביותר, הכוללים בין השאר גידופים, כינויי גנאי ומייחסים לאחותם, בעלה ואביו גזל, גניבה, תרמית ואף ניסיון לרצח של אם המשפחה שבה טיפלו מספר שנים בשל הרעה במצבה הבריאותי.

עורך דין הסכמי גירושין

 מחפשים עורך דין לענייני משפחה בקריות? לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות עם עו"ד קובי גל צרו קשר 050-521-3382

אנו כאן בשבילכם,

עו"ד קובי גל