עורך דין הסכמי גירושין

עורך דין הסכמי גירושין

עורך דין הסכמי גירושין – כן, ניתן לערוך הסכם גירושין ללא עורך דין. עם זאת, כדי להצליח ליצור הסכם מקיף ומפורט, עליכם להבין היטב את התהליך. יש חשיבות מכרעת להבנה שמסמך הגירושין הוא מסמך משפטי חשוב לעתידכם וגם של ילדיכם ולכן מומלץ להצטייד במסמך גירושין יסודי ומפורט על מנת למנוע מחלוקות עתידיות.

מהו הסכם גירושין?

הסכם גירושין הוא מסמך המפרט את כל ההסכמות בין בני זוג מתגרשים בקשר לתביעת גירושין. ההסכם יתחיל בציון הצדדים המעורבים, מועד נישואיהם, מועד פרידתם, ומועד הגשת מסמכי הגירושין ותשובותיהם. אם לצדדים יש ילדים, זה יכלול את שמות הילדים והגילאים של הילדים. כמו כן, יפורט הסיבה מדוע הצדדים מתגרשים וכוונתם להסדיר את גירושיהם. לאחר מכן הוא יפרט את הסכמי הצדדים בכל הקטגוריות הרלוונטיות. לבסוף, ההסכם ייחתם ויתאריך על ידי שני הצדדים.

גירושין: מה צריך להסדיר?

על מנת להסדיר גירושין, עליכם:

להסכים על חלוקת הנכסים והחובות-
להסכים על תנאי המזונות או המזונות של בני הזוג-
אם יש לכם ילדים,לקבוע תנאי משמורת-

חלוקת הנכסים והחובות

בדרך כלל ישנם כמה תחומים שבהם הצדדים חייבים להגיע להסכמה לפני שניתן יהיה להסדיר תיק גירושין. אחד התחומים המרכזיים הוא חלוקת הנכסים והחובות.
זכרו לחשב את שכר טרחת עורכי הדין והחובות המשפטיים ולציין מי ישלם אותם.

מזונות

על מנת להסדיר את הגירושין באופן מלא, על הצדדים להגיע להסכמה גם לגבי המזונות. הסכם המזונות יקבע את גובה המזונות, התדירות ומשך הזמן.

משמורת

על ההורים גם להסכים על תכנית הורות, שתפרש מתי הילדים יהיו עם כל הורה. בדרך כלל בית משפט יאשר כל הסדר פשרה שהצדדים מסכימים לו, אך הם עשויים לדחות תוכנית משמורת מוצעת אם ימצאו שהיא אינה לטובת הילד. .

חלוקת זכויות סוציאליות

זוגות רבים הינם בעלי זכויות סוציאליות על פי קרנות השתלמויות, פנסיות ופוליסות ביטוח, ועל כן יש לחלקן.

האם כדאי לנסח הסדר גירושין בהסכמה, ללא סיוע של עורך דין?

כאמור לעיל, לא מומלץ לחתום על הסכמי גירושין ללא עורך דין. בגלל המורכבות של נושא זה, ישנם סיכונים מובנים לכך שלכל מסמך משפטי יכולה להיות השפעה שלילית על חייהם של אנשים עד סוף חייהם. מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין לפני עריכת הסכם גירושין.

הסכם גירושין ללא עזרת עורך דין: חיסכון בכסף או דרך להימנע מצרות?

ניסוח של הסכם גירושין ללא עזרת עורך דין מצטייר על פניו כדרך לחסוך בהוצאות שכר כטרחה, ואפשר לכאורה, לנסח את ההסכם בעזרתו של  נוסח כללי שאת עיקריו ניתן למצוא ברשת. הסכם שכזה יעבוד רק כאשר יש הדדיות ואמון מוחלט בין בני הזוג. עם זאת, בגלל שמרביתם של הליכי הגירושין אינם מתקיימים ברוח טובה, יש כאן פתח גדול לצרות.

לאנשים יש דרכים רבות להתנקם ולפגוע בבני הזוג לאחר הגירושין, בעיקר בנושא הכלכלי ובאמצעות הילדים, שזהו הדבר הנורא מכל. סיוע מעורך דין המתמחה בהסכמי גירושין הינה הדרך היחידה להבטיח כי כל הנושאים יסגרו כהלכה במסגרת הסכם הגירושין וכי בני הזוג יוכלו להמשיך בחייהם על מי מנוחות לאחר הגירושין.

קשה לנסח הסכם גירושין ללא עורך דין

הסכם גירושין צריך להיות מפורט ולכלול כל אפשרות שצד אחד יוכל לנקוט בפעולות משפטיות או לא משפטיות חד צדדיות לאחר הגירושין. במקרים רבים, במיוחד כאשר מערכת היחסים אינה משתפרת, צד אחד מנצל כל הזדמנות כדי לפגוע באחר. הצד הדומיננטי יכול להשתמש בפרצות בהסכמי גירושין כדי לנקום או לנזק כלכלי וחברתי. הדבר עלול לגרום לפשיטת רגל או חוסר יכולת לבקר את הילדים במקרים קיצוניים.

אישור הסכם גירושין ללא מעורבות של עורך דין

קשה לאשר הסכם גירושין ללא עורך דין. על השופט לעיין היטב במסמך אם בני הזוג אינם מיוצגים על ידי עורך דין. כמו כן, תצטרכו לקבל אישור מבית הדין הרבני. לא ניתן לדלג על שלב זה אם אין לך עורכי דין מוסמכים. בעוד שהשופט יתייחס לסוגיות של חלוקת רכוש ומשמורת, כמו גם כספים, השופט לא יפרט על הפרצות המשפטיות שהיו יכולות להימנע אילו היה עורך דין מיומן בתחום זה.

מה כל כך מקשה על בתי המשפט לפתוח מחדש הסכם גירושין כאשר היו טעויות?

לכל דבר ועניין הסכמים משפטיים מחייבים, במיוחד כאשר הם חתומים על ידי שני הצדדים. זה לא חוקי לזוג לפתוח הסכמים משפטיים ללא נימוקים ברורים. גם לא ניתן לפתוח הסכמי גירושין ללא סיוע של עורך דין לענייני משפחה בקריות.

רוב המקרים לא יאפשרו פתיחת הסכם גירושין או אחר אלא אם כן ניתן להוכיח כי מי מהצדדים היה נתון ללחץ בלתי סביר או הוטעה בכוונה על ידי עורך דינו או האחר. במסמכים משפטיים מחייבים, טעויות עלולות להתרחש ואפשר להימנע מטעויות שעלולות להוביל לפתיחת הסכם מאוחר יותר אם יש לכם עורך דין הבקיא בנושא.

עורך דין הסכמי גירושין – לתמיכה משפטית יש חשיבות מכרעת בעריכת הסכם גירושין

סיוע משפטי חיוני בכל שלבי החיים, לרבות בעת רכישת דירה או בעת קביעת הסכמי משמורת וגירושין. אמנם זוגות רבים עשויים להתפתות לחתום על הסכם גירושין מבלי להתייעץ עם עורך דין, אך ישנן פרצות משפטיות רבות שניתן לנצל. תמיכה משפטית תמנע מזה לקרות. בני זוג רבים ניסו לחסוך כסף על גירושין על ידי עריכת הסכם גירושין בעצמם. ברוב המקרים, זו הייתה טעות יקרה שהובילה לגירושים מבולגנים.

כשמדובר בנקמה או בתביעות, לא מדובר בסכומים הקטנים. מדובר בכמויות גדולות שעלולות לגרום לבעיות חמורות שקשה להתגבר עליהן לכן שכירת עורך דין משפחה שהינו בעל ניסיון  בעריכת הסכמים הוגנים ומפורטים לגירושין הינו הכרחי.

עורך דין גירושין מיומן יכול לצפות תרחישים אפשריים וליצור הסכם גירושין המתאים לצרכיכם ולמשפחתכם.

עורך דין הסכמי גירושין

 מחפשים עורך דין הסכמי גירושין- לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות עם עו"ד קובי גל צרו קשר 050-521-3382

אנו כאן בשבילכם,

עו"ד קובי גל